Novinky

03. 12. 2020 - ProVes Helena již není mezi námi

Bohužel dnes nemáme šťastnou novinu. Včera 2.prosince 2020 skončila svoji životní pouť jedna z našich nejvýznamnějších ovcí ProVes Helena.

ProVes Helena již není mezi námi

05. 11. 2020 - ProVes Cameroon v připouštěcí sezóně

Tak jako každý rok, probíhá i letos v našem chovu v listopadu připouštěcí sezóna. Jeden harém byl přidělen také našemu beranovi jménem ProVes Cameroon. Cameroon je jedním z našich nejlepších beranů pokud jde o tělesnou stavbu a postoj končetin zezadu a možná pro tento znak vůbec nejlepší. Beranů s otevřeným postojem zadních končetin si vážíme. Cameroon se narodil po umělé inseminaci  letos v březnu. Jeho otec ProVes Uganda už více než 3 roky působí v Rumunsku. Na přiložených snímcích a  videu jej můžete vidět v dnešní  akci při připuštění stejně staré jehnice.

ProVes Cameroon v připouštěcí sezóně

25. 07. 2020 - ProVes Bruno, další syn skvělého Attily mířící do Srbska

ProVes Bruno je dalším synem výborného Attily, který v srpnu zamíří do Srbska. Bruno na rozdíl například od Barta je vším jiným, jen ne beranem výstavního typu. Je to beran na nižší noze s nízkým tělesným těžištěm. Je tedy pravda,  že my máme takový méně typický druh romanovky rádi. Taková zvířata mají široké hrudníky a bývají dobře osvalená.  Mají také menší sklony přeskakovat ohradníky a mají často klidnější temperament. Celkově jsou tak ovladatelnější a je s nimi pohodlnější práce.  Zlí jazykové ale řeknou, že tak má vypadat zástupce masných plemen a ne romanovský beran.

ProVes Bruno,  další syn skvělého Attily mířící do Srbska

25. 07. 2020 - ProVes Bart je ušlechtilým plemeníkem

Máme to čerstvou fotografii plemeníka jménem ProVes Bart. Dnes je mu více než jeden rok a podobně jako Baltazar, Bart se chystá do v srpnu do Srbska.  Bart je plemeníkem výstavního typu. Je jemnější, ušlechtilé stavby na vysoké noze.

ProVes Bart je ušlechtilým plemeníkem

24. 07. 2020 - ProVes Baltazar má novou fotku

Dnes večer se udělalo hezky, tak jsme využili počasí a Baltazarovi udělali nové fotky. Baltazar se u nás asi už dlouho neohřeje. Příští měsíc by měl zamířit do do plemenitby do Srbska.

ProVes Baltazar má novou fotku

02. 07. 2020 - Vážení, měření a hodnocení ve 100 dnech věku letošních jehňat

Letošní průměrná hmotnost jehňat přepočtená na jednotných 100 dnů věku činí u nás 32,6 kg.  To je trochu méně než ve špičkovém roce 2019.  Průměrná hmotnost beránků je přesně 35,0 kg. Nejlepší hmotnostní výsledky má letos v našem chovu jednoznačně Balisto. Průměrná hmotnost jeho 3 synů ve 100 dnech věku je 41,56 kg!

Pokud jde o průměrnou výšku nejdelšího zádového svalu, stádo dosáhlo 25,9 mm. U dvou beranů jsme dosáhli historiky nejvyšší hodnoty 33 mm!  V jednom případě jde o syna Ugandy a v druhém případě je to syn Balista. Dosavadní rekord 32 mm držel z roku 2014 beran ProVes Triomphe (72944021).

Vážení, měření a hodnocení ve 100 dnech věku letošních jehňat

25. 06. 2020 - Vysoké srážky

Letošní nástup léta je stejně jako jinde, i u nás spojen s vysokými srážkami. Nevyhnutelným důsledkem je všudypřítomné bahno. Lehké to tedy nemají ani naše zvířata.

Vysoké srážky

21. 06. 2020 - ProVes Baltazar je naší TOP 1 RCPH

ProVes Baltazar je podle posledního počítání plemenných hodnot naším současným nejlepším plemeníkem podle souhrnného indexu RCPH. V Jeho původu najdeme hvězdná jména beranů jako jsou Attila, Zombie nebo Viking. Krev fantastické plemenice ProVes Heleny v něm koluje dokonce hned dvakrát! Nechybí zde ani geny Paradise Star, která je matkou Paradise Angel. Jeho kompletní výsledky si můžete prohlédnout níže. ProVes Baltazar je rezervován panem Erakovičem do Srbska a měl by tam odjet letos v srpnu. Sluší se dodat, že do stejného chovu letos zamíří i dvojnásobná česká národní šampiónka ProVes Helga. Také ji najdeme v původu Baltazara. Chov pana Erakoviče investuje do nejlepších dostupných původů.

ProVes Baltazar je naší TOP 1 RCPH

14. 03. 2020 - Začalo bahnění

Tak už je to tady. 13.3.2020 první letošní porod. Můžete se podívat na krátké video.

Začalo bahnění

26. 10. 2019 - Inseminace 2019

Tak máme za sebou letošní sérii laparoskopických inseminací. Inseminace provedl špičkový tým ve složení MVDr. Michaely Andrlíkové a MVDr. Roberta Novotného.

Inseminace 2019

Strana: 1  2  3  4  5  6 

Vše potřebné pro chovatele zvířat
a pěstitele rostlin

Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu