Novinky

24. 07. 2022 - ProVes Oseva míří do Srbska

ProVes Oseva je v současnosti asi nejznámější aktivní plemenicí v našem chovu.  Její letošní sezóna, kdy nám odchovala krásná čtyřčata, je její českou sezónou poslední. Další část života stráví na předním chovu předního chovatele romanovských ovcí  pana Erakoviče v Srbsku. Pan Erakovič měl zájem u tuto plemenici již delší dobu a letos jsme se rozhodli jeho přání vyslyšet.

ProVes Oseva míří do Srbska

23. 07. 2022 - Letní návštěva ze Srbska

Dnes k nám zavítala milá návštěva chovatelů romanovských ovcí ze Srbska. Začátkem srpna by do této země měla cestovat většina naší letošní produkce plemenných jehniček, beránků i několik starších zvířat.

Letní návštěva ze Srbska

11. 04. 2022 - ProVes Hilda má v Srbsku paterčatata po Vikingovi

ProVes Hilda byla v roce 2017 jako jehnice s velmi dobrou rodokmenovou hodnotou prodána do chovu pana Erakoviče. Je vidět že se jí dobře daří, protože tam má letos paterčata.

ProVes Hilda má v Srbsku paterčatata po Vikingovi

19. 03. 2022 - ProVes Orca- plná sestra Diplomata je obahněna

Máme za sebou druhý letoší porod. Obahnila se ProVes Orca narozená 30.3.2021 z paterčat národní šampiónce ProVes Oseva a otci ProVes Crasat! Je tak plnou sestrou špičkového berana ProVes Diplomat. Její první bahnění v necelém roce věku je také výborné- čtyřčata.

ProVes Orca- plná sestra Diplomata je obahněna

18. 03. 2022 - Začalo bahnění sezóny 2022

Začala sezóna bahnění. Jako první přišla letos na řadu ProVes Nina, která porodila čtyřčata pro otci ProVes Dorus.

Začalo bahnění sezóny 2022

19. 12. 2021 - Návštěva ze Srbska

Bylo nám velkým potěšením, že k nám tento víkend zavítal na náštěvu pan Nebojsa Erakovič.

Návštěva ze Srbska

01. 04. 2021 - První letošní paterčata má ProVes Halina

První letošní paterčata se narodila z geneticky velmi významné kombinace rodičů ProVes Cameroon jako otec a ProVes Halina jako matka. Velmi dobrou plodnost má nejen Halina ale i její matka ProVes Hana, která dala také paterčata.  Na přiloženém snímku si můžete prohlédnout původ právě narozených potomlů Haliny.

První letošní paterčata má  ProVes Halina

21. 03. 2021 - Bahnění začalo letos 17.3.

V letoším roce bahnění začalo 17.března.  Nemůžeme říci že je počasí špatné, ale přece jenom je proti jiným rokům chladněji. Ovečky které mají volný přístup ven, protože se ještě bezprostředně nechystají rodit, mají na zádech čepice sněhu.  Pokud jde o poměr pohlaví, tak letos nezačínáme úplně ideálně. Prvních 8 jehňat jsou všechno kluci..

Bahnění začalo letos 17.3.

27. 12. 2020 - Reprodukční výkonnost stáda - 2. místo v ČR za rok 2019

Na konci roku byl  ve Zpravodaji Svazu chovatelů ovcí a koz v ČR publikován přehled nejlepších chovatelů pokud jde o reprodukční výkonnost jednolivých stád ovcí a koz v kontrole užitkovosti v roce 2019. Náš chov se umístil na pěkném druhém místě.

Reprodukční výkonnost stáda - 2. místo v ČR za rok 2019

27. 12. 2020 - Podzimní elitní nákupní trh v Horní Bučici

Předně se musím omluvit za poněkud zastaralou novinku.  Chci se totiž pověnovat elitnímu nákupnímu trhu romanovských beranů v Horní Bučici, který se konal 10.října 2020. Díky pandemii Covid 19 je to vlastně jediná letošní klubová akce. Národní šampionát se letos nekonal. Akce jsme se zúčastnili i my. Výsledkem pak vedle úspěšného výběru do plemenitby bylo druhé a třetí místo pro naše berany.

Podzimní elitní nákupní trh v Horní Bučici

Strana: 1  2  3  4  5  6 

Vše potřebné pro chovatele zvířat
a pěstitele rostlin

Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu