Novinky

02. 04. 2017 - Plemenní berani romanovské ovce na prodej

Máme stálou nabídku plemenných beranů romanovské ovce na prodej. Na své si přijdou zájemci o berany výstavního typu, stejně jako chovatelé hledající berany berany zlepšovatele ryze komerčního chovu.  Řešení najdeme i pro menší chovy s omezeným rozpočtem. Berani jsou vybráni do chovu uznaným chovatelským sdružením a splňují tak všechny  požadavky na získání dotací. V posledním roce chovatelé dostávali vypláceno ze státního rozpočtu na takového berana 17 Kč na krmný den, což dobře pokrývá náklady spojené s jeho chovem. Tato dotace je při splnění podmínky výše zmíněné kvality berana nároková a vždy ji chovatel dostal. V posledním roce se dotace dostávala v plné výši, ale třeba v minulosti mohla být částečně krácena. Pro chovatele , kteří nemají v této oblasti zkušenosti,  se získáním této dotace poradíme.

Plemenní berani romanovské ovce na prodej

28. 03. 2017 - Jehňata narozená po inseminaci

Na farmě ing. Petra Maláška byly v říjnu 2016 využity inseminační dávky 2 našich romanovských plemeníků. Celkový rozsah byl 10 inseminovaných ovcí. 5 plemenic po inseminaci zabřezlo. Nyní na jaře se narodilo 15 živých jehnňat.

Jehňata narozená po inseminaci

11. 03. 2017 - Plemeníci narození u nás v roce 2016

V roce 2016 jsme vyprodukovali do plemenitby celkem 11 plemeníků. Všichni jsou narozeni v dubnu 2016. Níže naleznete jejich fotografie. Tři z těchto beranů Valdemar, Vasil a Viking jsou použiti v našem chovu znovu jako otcové další generace jehňat, která se budou rodit v dubnu 2017. ProVes Victor se stal na podzim na národním šampionátu romanovských ovcí v Lysé nad Labem národním šampiónem v kategorii mladých beranů (beranů do roku věku). Tato kategorie je vždy na národním šampionátě nejsilněji zastoupená. Proto považujeme  za zcela mimořádný úspěch (který se ještě nikomu nepovedl) to,  že jsme obsadili všechna 3 první místa. Na druhém místě se zde umístil ProVes Vendelin a na třetím ProVes Viking. 

Plemeníci narození u nás v roce 2016

10. 03. 2017 - Kudy k nám

Do menu "kontakt" jsme přidali mapku, Přidáváme i popis cesty přímo k našemu hospodářství.

Kudy k nám

Strana: 1  2  3  4  5 

Vše potřebné pro chovatele zvířat
a pěstitele rostlin

Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu