Exporty

20. 08. 2018 - ProVes Viking zamířil spolu s dalšími do Srbska

15.srpna 2018 proběhl náš hlavní letošní vývoz do Srbska. Vyvezli jsme 4 plemenné berany, 3 plemenné ovce a 13 plemenných jehnic. Srbští chovatelé hledají kvalitu a jsou za ni ochotni zaplatit.

ProVes Viking zamířil spolu s dalšími do Srbska

15. 08. 2018 - Vývoz beránků beránků do Rumunska

Dne 11.srpna 2018 odjelo do Rumunska 10 našich plemenných beránků.

Vývoz beránků beránků do Rumunska

27. 09. 2017 - ProVes Uganda odjel do Rumunska

ProVes Uganda z našeho chovu dnes odjel do Rumuska. Naše spolupráce s rumunskými chovteli je již dlouholetá. Věříme, že tento plemeník přispěje k dalšímu rozvoji jejich chovu romanovských ovcí. Ugandu tedy neuvidíme 7.října na letošní národní výstavě romanovských ovcí v Lysé nad Labem, bude zde však možné vidět jeho syny.

ProVes Uganda odjel do Rumunska

20. 08. 2017 - Naše letošní romanovky v Srbsku

Romanovské ovce z České republiky v pořádku dorazily do Srbska. Níže si můžete prohlédnout fotogalerii z jejich nového domova, kterou publikujeme s laskavým svolením nového majtele pana Nebojsy Erakoviče.

Naše letošní romanovky v Srbsku

15. 08. 2017 - Nakládání exportovaných romanovek před odjezdem na shromažďovací středisko v Letohradě

Tak dlouho plánovaná akce se již realizuje. Papírování máme více méně za sebou a teď můžeme přikročit k vlastní  dopravě plemenných romanovskcýh ovcí do Srbska. Nejprve nás ale čeká cesta na shromažďovací středisko v Letohradě. Odtud pak musí jehničky, ovce i plemenní berani zvládnout dalekou cestu až do Srbska.

Nakládání exportovaných romanovek před odjezdem na shromažďovací středisko v Letohradě

15. 07. 2017 - Export do Srbska v roce 2017

Letošní produkce jehniček míří do Srbska

Export do Srbska v roce 2017

12. 03. 2017 - Jak to s exporty našich romanovských ovcí začalo...

Romanovské ovce chováme od roku 1996, tedy více než 20 let. Náš chov navazuje na drobný užitkový chov vlnařských ovcí merinového typu. Prakticky okamžitě s přechodem na tehdy pro nás nové plemeno romanovských ovcí byl chov zapojen do kontroly užitkovosti. Chov se přesměroval z ryze užitkového zaměření na chov s cílenou produkcí plemenného materiálu. Stádo se postupně zvětšovalo. Romanovská ovce je plodné plemeno a tak to šlo poměrně rychle. Proto jsme se také brzy dostali k prodejným přebytkům. Prodeje samozřejmě nejdříve směrovaly na domáci trh, dnes jednoznačně převažuje zahraničí.

Jak to s exporty našich romanovských ovcí začalo...

15. 09. 2017 - Potomci našich ovcí se prosazují v Srbsku

1.9.2014 proběl první legální dovoz čistokrevných romanovských ovcí do Srbska vůbec. Je moc rádi že se nakonec podařilo vše zoraganizovat a otevřít cestu i dalším dovozům. Nyní jsou to už 3 roky. Letos se vyváželo z České republiky podruhé (společně s námi ještě 2 české chovy) a i z dalších zemí se od té doby něco do Srbska dovezlo. První kdo legálně dovezl romanovky do Srbska je pan Slavoljub Miličevič z Jagodiny Rakitovo. Naše romanovské ovce se od té doby staly základem pro šlechtění tohtoto plemene v Srbsku. 

Potomci našich ovcí se prosazují v Srbsku

Vše potřebné pro chovatele zvířat
a pěstitele rostlin

Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu