Novinky

11. 04. 2022 - ProVes Hilda má v Srbsku paterčatata po Vikingovi

ProVes Hilda byla v roce 2017 jako jehnice s velmi dobrou rodokmenovou hodnotou prodána do chovu pana Erakoviče. Je vidět že se jí dobře daří, protože tam má letos paterčata.

ProVes Hilda má v Srbsku paterčatata po Vikingovi

19. 03. 2022 - ProVes Orca- plná sestra Diplomata je obahněna

Máme za sebou druhý letoší porod. Obahnila se ProVes Orca narozená 30.3.2021 z paterčat národní šampiónce ProVes Oseva a otci ProVes Crasat! Je tak plnou sestrou špičkového berana ProVes Diplomat. Její první bahnění v necelém roce věku je také výborné- čtyřčata.

ProVes Orca- plná sestra Diplomata je obahněna

18. 03. 2022 - Začalo bahnění sezóny 2022

Začala sezóna bahnění. Jako první přišla letos na řadu ProVes Nina, která porodila čtyřčata pro otci ProVes Dorus.

Začalo bahnění sezóny 2022

19. 12. 2021 - Návštěva ze Srbska

Bylo nám velkým potěšením, že k nám tento víkend zavítal na náštěvu pan Nebojsa Erakovič.

Návštěva ze Srbska

01. 04. 2021 - První letošní paterčata má ProVes Halina

První letošní paterčata se narodila z geneticky velmi významné kombinace rodičů ProVes Cameroon jako otec a ProVes Halina jako matka. Velmi dobrou plodnost má nejen Halina ale i její matka ProVes Hana, která dala také paterčata.  Na přiloženém snímku si můžete prohlédnout původ právě narozených potomlů Haliny.

První letošní paterčata má  ProVes Halina

21. 03. 2021 - Bahnění začalo letos 17.3.

V letoším roce bahnění začalo 17.března.  Nemůžeme říci že je počasí špatné, ale přece jenom je proti jiným rokům chladněji. Ovečky které mají volný přístup ven, protože se ještě bezprostředně nechystají rodit, mají na zádech čepice sněhu.  Pokud jde o poměr pohlaví, tak letos nezačínáme úplně ideálně. Prvních 8 jehňat jsou všechno kluci..

Bahnění začalo letos 17.3.

27. 12. 2020 - Reprodukční výkonnost stáda - 2. místo v ČR za rok 2019

Na konci roku byl  ve Zpravodaji Svazu chovatelů ovcí a koz v ČR publikován přehled nejlepších chovatelů pokud jde o reprodukční výkonnost jednolivých stád ovcí a koz v kontrole užitkovosti v roce 2019. Náš chov se umístil na pěkném druhém místě.

Reprodukční výkonnost stáda - 2. místo v ČR za rok 2019

27. 12. 2020 - Podzimní elitní nákupní trh v Horní Bučici

Předně se musím omluvit za poněkud zastaralou novinku.  Chci se totiž pověnovat elitnímu nákupnímu trhu romanovských beranů v Horní Bučici, který se konal 10.října 2020. Díky pandemii Covid 19 je to vlastně jediná letošní klubová akce. Národní šampionát se letos nekonal. Akce jsme se zúčastnili i my. Výsledkem pak vedle úspěšného výběru do plemenitby bylo druhé a třetí místo pro naše berany.

Podzimní elitní nákupní trh v Horní Bučici

03. 12. 2020 - ProVes Helena již není mezi námi

Bohužel dnes nemáme šťastnou novinu. Včera 2.prosince 2020 skončila svoji životní pouť jedna z našich nejvýznamnějších ovcí ProVes Helena.

ProVes Helena již není mezi námi

05. 11. 2020 - ProVes Cameroon v připouštěcí sezóně

Tak jako každý rok, probíhá i letos v našem chovu v listopadu připouštěcí sezóna. Jeden harém byl přidělen také našemu beranovi jménem ProVes Cameroon. Cameroon je jedním z našich nejlepších beranů pokud jde o tělesnou stavbu a postoj končetin zezadu a možná pro tento znak vůbec nejlepší. Beranů s otevřeným postojem zadních končetin si vážíme. Cameroon se narodil po umělé inseminaci  letos v březnu. Jeho otec ProVes Uganda už více než 3 roky působí v Rumunsku. Na přiložených snímcích a  videu jej můžete vidět v dnešní  akci při připuštění stejně staré jehnice.

ProVes Cameroon v připouštěcí sezóně

Strana: 1  2  3  4  5  6 

Vše potřebné pro chovatele zvířat
a pěstitele rostlin

Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu