Novinky

19. 12. 2021 - Návštěva ze Srbska

Bylo nám velkým potěšením, že k nám tento víkend zavítal na náštěvu pan Nebojsa Erakovič.

Návštěva ze Srbska

01. 04. 2021 - První letošní paterčata má ProVes Halina

První letošní paterčata se narodila z geneticky velmi významné kombinace rodičů ProVes Cameroon jako otec a ProVes Halina jako matka. Velmi dobrou plodnost má nejen Halina ale i její matka ProVes Hana, která dala také paterčata.  Na přiloženém snímku si můžete prohlédnout původ právě narozených potomlů Haliny.

První letošní paterčata má  ProVes Halina

21. 03. 2021 - Bahnění začalo letos 17.3.

V letoším roce bahnění začalo 17.března.  Nemůžeme říci že je počasí špatné, ale přece jenom je proti jiným rokům chladněji. Ovečky které mají volný přístup ven, protože se ještě bezprostředně nechystají rodit, mají na zádech čepice sněhu.  Pokud jde o poměr pohlaví, tak letos nezačínáme úplně ideálně. Prvních 8 jehňat jsou všechno kluci..

Bahnění začalo letos 17.3.

27. 12. 2020 - Reprodukční výkonnost stáda - 2. místo v ČR za rok 2019

Na konci roku byl  ve Zpravodaji Svazu chovatelů ovcí a koz v ČR publikován přehled nejlepších chovatelů pokud jde o reprodukční výkonnost jednolivých stád ovcí a koz v kontrole užitkovosti v roce 2019. Náš chov se umístil na pěkném druhém místě.

Reprodukční výkonnost stáda - 2. místo v ČR za rok 2019

27. 12. 2020 - Podzimní elitní nákupní trh v Horní Bučici

Předně se musím omluvit za poněkud zastaralou novinku.  Chci se totiž pověnovat elitnímu nákupnímu trhu romanovských beranů v Horní Bučici, který se konal 10.října 2020. Díky pandemii Covid 19 je to vlastně jediná letošní klubová akce. Národní šampionát se letos nekonal. Akce jsme se zúčastnili i my. Výsledkem pak vedle úspěšného výběru do plemenitby bylo druhé a třetí místo pro naše berany.

Podzimní elitní nákupní trh v Horní Bučici

03. 12. 2020 - ProVes Helena již není mezi námi

Bohužel dnes nemáme šťastnou novinu. Včera 2.prosince 2020 skončila svoji životní pouť jedna z našich nejvýznamnějších ovcí ProVes Helena.

ProVes Helena již není mezi námi

05. 11. 2020 - ProVes Cameroon v připouštěcí sezóně

Tak jako každý rok, probíhá i letos v našem chovu v listopadu připouštěcí sezóna. Jeden harém byl přidělen také našemu beranovi jménem ProVes Cameroon. Cameroon je jedním z našich nejlepších beranů pokud jde o tělesnou stavbu a postoj končetin zezadu a možná pro tento znak vůbec nejlepší. Beranů s otevřeným postojem zadních končetin si vážíme. Cameroon se narodil po umělé inseminaci  letos v březnu. Jeho otec ProVes Uganda už více než 3 roky působí v Rumunsku. Na přiložených snímcích a  videu jej můžete vidět v dnešní  akci při připuštění stejně staré jehnice.

ProVes Cameroon v připouštěcí sezóně

25. 07. 2020 - ProVes Bruno, další syn skvělého Attily mířící do Srbska

ProVes Bruno je dalším synem výborného Attily, který v srpnu zamíří do Srbska. Bruno na rozdíl například od Barta je vším jiným, jen ne beranem výstavního typu. Je to beran na nižší noze s nízkým tělesným těžištěm. Je tedy pravda,  že my máme takový méně typický druh romanovky rádi. Taková zvířata mají široké hrudníky a bývají dobře osvalená.  Mají také menší sklony přeskakovat ohradníky a mají často klidnější temperament. Celkově jsou tak ovladatelnější a je s nimi pohodlnější práce.  Zlí jazykové ale řeknou, že tak má vypadat zástupce masných plemen a ne romanovský beran.

ProVes Bruno,  další syn skvělého Attily mířící do Srbska

25. 07. 2020 - ProVes Bart je ušlechtilým plemeníkem

Máme to čerstvou fotografii plemeníka jménem ProVes Bart. Dnes je mu více než jeden rok a podobně jako Baltazar, Bart se chystá do v srpnu do Srbska.  Bart je plemeníkem výstavního typu. Je jemnější, ušlechtilé stavby na vysoké noze.

ProVes Bart je ušlechtilým plemeníkem

24. 07. 2020 - ProVes Baltazar má novou fotku

Dnes večer se udělalo hezky, tak jsme využili počasí a Baltazarovi udělali nové fotky. Baltazar se u nás asi už dlouho neohřeje. Příští měsíc by měl zamířit do do plemenitby do Srbska.

ProVes Baltazar má novou fotku

Strana: 1  2  3  4  5 

Vše potřebné pro chovatele zvířat
a pěstitele rostlin

Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu