ProVes Helena již není mezi námi

ProVes Helena již není mezi námi

Bohužel dnes nemáme šťastnou novinu. Včera 2.prosince 2020 skončila svoji životní pouť jedna z našich nejvýznamnějších ovcí ProVes Helena.

Helena se narodila na našem statku 10.4.2010 a kromě výborných vlastních výsledků,  zanechala po sobě neuvěřitelný počet špičkových potomků. Jejími dcerami jsou například  dvojnásobná národní šampiónka ProVes Helga nebo ProVes Octavia, která jako jediná dosáhla neuvěřitelného vrhu osmerčat! Mezi její syny patří například dnes už opravdová legenda ProVes Viking. Jejím synem je i další  otec beranů ProVes Zombie. Jeden z jejích synů později vyvezený do Maďarska se stal vítězem ve Stránčicích. A samozřejmě zde máme nespočet vnoučat a pravnoučat.

V roce 2018 odjela Helena do Srbska do chovu pana Erakoviče. Zde porodila ještě v loňském roce paterčata. Letos 1.prosince měla svůj poslední porod - trojčata. Vše proběhlo podle slov chovatele hladce. Bohužel večer v 23 hodin se jí udělalo špatně a přes pomoc veterináře a všechny další snahy, včera ráno ve 4.51 její srdce přestalo bít. Její děti mají teď novu maminku, paní Erakovičovou...

Vše potřebné pro chovatele zvířat
a pěstitele rostlin

Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu