Plemenní berani romanovské ovce na prodej

Plemenní berani romanovské ovce na prodej

Máme stálou nabídku plemenných beranů romanovské ovce na prodej. Na své si přijdou zájemci o berany výstavního typu, stejně jako chovatelé hledající berany berany zlepšovatele ryze komerčního chovu.  Řešení najdeme i pro menší chovy s omezeným rozpočtem. Berani jsou vybráni do chovu uznaným chovatelským sdružením a splňují tak všechny  požadavky na získání dotací. V posledním roce chovatelé dostávali vypláceno ze státního rozpočtu na takového berana 17 Kč na krmný den, což dobře pokrývá náklady spojené s jeho chovem. Tato dotace je při splnění podmínky výše zmíněné kvality berana nároková a vždy ji chovatel dostal. V posledním roce se dotace dostávala v plné výši, ale třeba v minulosti mohla být částečně krácena. Pro chovatele , kteří nemají v této oblasti zkušenosti,  se získáním této dotace poradíme.

V současné době lze u nás zakoupit plemeníky s CPH kolem 200 bodů nebo s hmotností 42 kg ve 100 dench. V nabídce je i Uganda narozený již v roce 2015  z ovce která v roce  2016 porodila osmerčata. Tento výjimečný plemeník je v nabídce až teď. Doposud nebyl na prodej, protože jsme ho použili v plemenitbě již druhou sezonu a navíc od něj máme nyní zásobu inseminačních dávek. Uganda je zástupcem linie Romi a nese genotyp PrP ARR/ARR.

Pozn.

Dotační titul na krmný den vychází z vydaných zásad pro poskytování dotací pro rok 2016 Č.j.: 41176/2015-MZE-17251, konkrétně jde o 2.A. Udržování a zlepšování genetického potenciálu vyjmenovaných hospodářských zvířat - 2.A.e.2.i) Podpora chovateli na plemenného berana pocházejícího z chovu zapojeného v KU a zapsaného do PK s přiděleným ústředním registrem, chovaného v době od 1.9.2015 do 31.8. 2016.do 17 Kč na jeden krmný den.

Vše potřebné pro chovatele zvířat
a pěstitele rostlin

Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu